OGŁOSZENIE

Urząd Gminy Braniewo powiadamia mieszkańców Nowej i Starej Pasłęki, że w związku z realizacją zadania „Remont istniejącego mostu stalowego nad rzeką Pasłęką w miejscowości Nowa Pasłęka” w dniu 16.09.2019r. nastąpi zamknięcie dla ruchu mostu nad rzeką Pasłęką łączącego obie części miejscowości. Planowane zakończenie prowadzenia robót do dnia 15.12.2019r. Dojazd do Starej Pasłęki od Braniewa będzie możliwy drogą powiatową nr 1379 (droga z płyt betonowych). Dojazd do Nowej Pasłęki pozostaje bez zmian, drogą powiatową nr 1377. Za wynikłe utrudnienia przepraszamy.

Mapa objazdu

Rok: 2019; okres: 08 (1.VI - 31.VII)

Wyniki 8 raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły wystąpienie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

Kategoria I –(BARDZO LEKKIEJ)  uprawy  kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę

Kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

Dnia 29.09.2019r. Przewodniczący Rady Gminy Braniewo Pan Stanisław Żołędziewski a zarazem Sołtys Sołectwa Stępień uczestniczył w uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny, sprawowanej przez kapelana Prezydenta RP ks. Zbigniewa Krasa, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Przewodniczący Rady Gminy Pan Stanisław Żołędziewski, również w imieniu Starosty Braniewskiego Pana Karola Motyki oraz ks. kap. Leszka Galicy wręczył pamiątkowy obraz przedstawiający naszą braniewską Bazylikę Mniejszą pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

Wizyta była również doskonałą okazją do zwiedzenia pomieszczeń Pałacu Prezydenckiego. Odwiedzono m.in. Antyszambra, Salę Obrazową, Salonik Zimowy a także Salę Balową.