Wyniki drugiego raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły występowanie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

- kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

Na początku czerwca rozpoczęły się prace renowacyjne obiektu sanitarno-higienicznego, który znajduje się na boisku Orlik, przy Szkole Filialnej w Szylenach.

Dziś odbył się odbiór robót.

Obiekt dostał nowe życie i wygląda świetnie, zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz.

W skład robót wchodziło m.in.:
-wymiana podłogi i legarów,
-wymiana deskowania podłogi,
-wymiana pergoli,
-wymiana pokrycia dachowego wraz z wymianą konstrukcji i sidingu,
-impregnacja drewna.

Przedsięwzięcie, w całości zostało sfinansowane z budżetu gminy.

Zobaczcie sami jak wygląda nowy obiekt. Pięknie, prawda?