Rok: 2019; okres: 08 (1.VI - 31.VII)

Wyniki 8 raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły wystąpienie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

Kategoria I –(BARDZO LEKKIEJ)  uprawy  kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę

Kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

W minioną sobotę w Szylenach, na terenie Szkoły Podstawowej, został zorganizowany Piknik rodzinny, z okazji Dnia Dziecka, połączony z VI Turniejem Sołectw w Piłkę Nożną o Puchar Wójta Gminy Braniewo.

Pogoda tego dnia była piękna, więc rodzice z przyjemnością przyjeżdżali ze swoimi pociechami aby wspólnie uczcić ten wyjątkowy dzień najmniejszych mieszkańców naszej gminy.

Tego pięknego popołudnia nie zabrakło masy atrakcji. Podczas pikniku przy współpracy z Inicjatywą Warmia, odbyły się warsztaty taneczne, połączone z animacjami tanecznymi i artystycznymi z fotobudką. Były dmuchańce dla dzieci dużych i małych. Przy pomocy Radnego, a zarazem Sołtysa Szylen, Pana Pawła Szakiewicza przyrządziliśmy dla wszystkich poczęstunek. Szkoła również dołożyła swoją cegiełkę, mianowicie jak co roku, ugotowała przepyszną grochówkę oraz przeprowadziła warsztaty artystyczne, za co również serdecznie dziękujemy.

Na boisku orlik o godz. 9.00 Wójt Gminy Jakub Bornus oficjalnie przywitał wszystkich graczy biorących udział w VI Turnieju Sołectw o Puchar Wójta Gminy Braniewo, życząc im uczciwej rywalizacji oraz wspaniałej zabawy.

W rozgrywkach wzięło udział łącznie 12 drużyn. Organizator turnieju, animator sportu Tadeusz Maziuk rozlosował drużyny i przeprowadził zawody. Turniej odbył się systemem „do dwóch przegranych”. Niżej prezentujemy wyniki:

Wyniki VI Turnieju o Puchar Wójta Gminy Braniewo w piłce nożnej:
1. Braniewo 12 pkt. bramki 7:2
2. Lidzbark W. 9 pkt. bramki 12:9
3. Apartament 9 pkt. bramki 11:2
4. Relax 6 pkt. bramki 7:6
5. Orneta. 6 pkt. bramki 6:9
6. Szyleny kol. 6 pkt. bramki 5:9
7. Żelazna Góra 3 pkt. bramki 4:9
8. Glinka. 0 pkt. bramki 2:4
9. Lipowina. 0 pkt. bramki 1:4
10. Szyleny 0 pkt. bramki 2:9

Najlepszy bramkarz Bartek Krypski z drużyny Braniewo. Król strzelców turnieju Mariusz Antosik 6 bramek /drużyna Apartament/.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach tegorocznego turnieju zostali nagrodzeni medalami, pucharami i nagrodami rzeczowymi, które ufundował Wójt Gminy Braniewo.

Do zobaczenia za rok !