Informuje się, że dn. 21.06.2019 r. (piątek), Urząd Gminy w Braniewie będzie nieczynny.

Wyniki drugiego raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły występowanie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

- kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

W sobotę, w Gronówku, odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka w Gminie Braniewo.

Obchody rozpoczęły się o godz. 13:00 uroczystą mszą św. polową, którą poprowadził ks. Władysław Kuras, w intencji strażaków. Pogoda i frekwencja dopisały. W Obchodach uczestniczyły jednostki OSP z terenu naszej gminy Braniewo tj. OSP Lipowina, OSP Żelazna Góra oraz OSP Gronowo. Nie zabrakło również zaproszonych gości. Po uroczystej mszy przystąpiono do akademii, podczas której zostały wręczone medale za zasługi, odznaczenia, dyplomy oraz został wybrany Strażak Roku w Gminie Braniewo. Po akademii na wszystkich czekał uroczysty poczęstunek.
Obchody przybrały formę pikniku rodzinnego, mianowicie, dzięki pięknej i słonecznej pogodzie większość wydarzeń odbywała się na świeżym powietrzu, a przygotowane przez organizatorów atrakcje kierowane były do dzieci oraz ich rodzin, które miały okazję zintegrować się.

Osoby wyróżnione:
-Srebrny Medal za zasługi dla pożarnictwa – dh Piotr Pyl oraz dh Jakub Bornus,
-Złoty Medal dla Straży – dh Ryszard Mieczkowski, dh Henryk Wierzbicki, dh Jerzy Ułasiuk,
-Strażak wzorowy – dh Tomasz Wyszomirski,
-Za wysługę 40 lat – dh Henryk Wierzbicki,
-Strażak Roku 2018 Gminy Braniewo – dh Jan Wielgus,
-Podziękowania – dh Renata Kozińska, dh Anna Kwiatkowska, dh Arkadiusz Rojek, dh Konrad Kołodziejczyk, dh Mateusz Chomko, dh Marcin Gontarz, dh Kamil Kwiatkowski.
-Za pomoc oraz koordynowanie działań związanych z programem prewencyjnym PZU „Pomoc to moc”, w ramach projektu „Bezpieczni na drodze”: Pani Jolanta Skowroń oraz Pan Konstanty Hołodiuk i Marian Nadziejko.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie dziękujemy.