Zgodnie z Zarządzeniem NR 29/VIII/2020 Wójta Gminy Braniewo z dn. 25 maja 2020 r., informuje się, że dn. 12.06.2020 r.(piątek), Urząd Gminy Braniewo będzie nieczynny.

Z DNIEM 1 LISTOPADA 2019R. NASTĄPIŁA ZMIANA NUMERU KONTA PRZEZNACZNEGO DO WNOSZENIA NALEŻNOŚCI Z TYTUŁU GOSPORAKI ODPADAMI KOMUNALNYMI DOTYCHCZASOWE KONTO ZOSTAJE ZASTĄPIONE KONTEM O NUMERZE:

08 8313 0009 0039 0039 2000 0300

W sobotę, w Gronówku, odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka w Gminie Braniewo.

Obchody rozpoczęły się o godz. 13:00 uroczystą mszą św. polową, którą poprowadził ks. Władysław Kuras, w intencji strażaków. Pogoda i frekwencja dopisały. W Obchodach uczestniczyły jednostki OSP z terenu naszej gminy Braniewo tj. OSP Lipowina, OSP Żelazna Góra oraz OSP Gronowo. Nie zabrakło również zaproszonych gości. Po uroczystej mszy przystąpiono do akademii, podczas której zostały wręczone medale za zasługi, odznaczenia, dyplomy oraz został wybrany Strażak Roku w Gminie Braniewo. Po akademii na wszystkich czekał uroczysty poczęstunek.
Obchody przybrały formę pikniku rodzinnego, mianowicie, dzięki pięknej i słonecznej pogodzie większość wydarzeń odbywała się na świeżym powietrzu, a przygotowane przez organizatorów atrakcje kierowane były do dzieci oraz ich rodzin, które miały okazję zintegrować się.

Osoby wyróżnione:
-Srebrny Medal za zasługi dla pożarnictwa – dh Piotr Pyl oraz dh Jakub Bornus,
-Złoty Medal dla Straży – dh Ryszard Mieczkowski, dh Henryk Wierzbicki, dh Jerzy Ułasiuk,
-Strażak wzorowy – dh Tomasz Wyszomirski,
-Za wysługę 40 lat – dh Henryk Wierzbicki,
-Strażak Roku 2018 Gminy Braniewo – dh Jan Wielgus,
-Podziękowania – dh Renata Kozińska, dh Anna Kwiatkowska, dh Arkadiusz Rojek, dh Konrad Kołodziejczyk, dh Mateusz Chomko, dh Marcin Gontarz, dh Kamil Kwiatkowski.
-Za pomoc oraz koordynowanie działań związanych z programem prewencyjnym PZU „Pomoc to moc”, w ramach projektu „Bezpieczni na drodze”: Pani Jolanta Skowroń oraz Pan Konstanty Hołodiuk i Marian Nadziejko.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie dziękujemy.