Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

Rok: 2019; okres: 08 (1.VI - 31.VII)

Wyniki 8 raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły wystąpienie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

Kategoria I –(BARDZO LEKKIEJ)  uprawy  kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę

Kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

 

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

W sobotę, w Gronówku, odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka w Gminie Braniewo.

Obchody rozpoczęły się o godz. 13:00 uroczystą mszą św. polową, którą poprowadził ks. Władysław Kuras, w intencji strażaków. Pogoda i frekwencja dopisały. W Obchodach uczestniczyły jednostki OSP z terenu naszej gminy Braniewo tj. OSP Lipowina, OSP Żelazna Góra oraz OSP Gronowo. Nie zabrakło również zaproszonych gości. Po uroczystej mszy przystąpiono do akademii, podczas której zostały wręczone medale za zasługi, odznaczenia, dyplomy oraz został wybrany Strażak Roku w Gminie Braniewo. Po akademii na wszystkich czekał uroczysty poczęstunek.
Obchody przybrały formę pikniku rodzinnego, mianowicie, dzięki pięknej i słonecznej pogodzie większość wydarzeń odbywała się na świeżym powietrzu, a przygotowane przez organizatorów atrakcje kierowane były do dzieci oraz ich rodzin, które miały okazję zintegrować się.

Osoby wyróżnione:
-Srebrny Medal za zasługi dla pożarnictwa – dh Piotr Pyl oraz dh Jakub Bornus,
-Złoty Medal dla Straży – dh Ryszard Mieczkowski, dh Henryk Wierzbicki, dh Jerzy Ułasiuk,
-Strażak wzorowy – dh Tomasz Wyszomirski,
-Za wysługę 40 lat – dh Henryk Wierzbicki,
-Strażak Roku 2018 Gminy Braniewo – dh Jan Wielgus,
-Podziękowania – dh Renata Kozińska, dh Anna Kwiatkowska, dh Arkadiusz Rojek, dh Konrad Kołodziejczyk, dh Mateusz Chomko, dh Marcin Gontarz, dh Kamil Kwiatkowski.
-Za pomoc oraz koordynowanie działań związanych z programem prewencyjnym PZU „Pomoc to moc”, w ramach projektu „Bezpieczni na drodze”: Pani Jolanta Skowroń oraz Pan Konstanty Hołodiuk i Marian Nadziejko.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie dziękujemy.JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

dnpb

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Chcę Internet

Cyfrowy Urząd

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

GKS Gmina Braniewo

Strona nieoficjalna

Biuletyn Informacji Publicznej

eu

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

krd

zagospodarowanie przestrzenneStudium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Braniewo

czad

Noclegi w Gminie Braniewo

promo 180

Sprawy obywatelskie

rewitalizacja

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa