Rok: 2019; okres: 08 (1.VI - 31.VII)

Wyniki 8 raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły wystąpienie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

Kategoria I –(BARDZO LEKKIEJ)  uprawy  kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę

Kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

Wczoraj o godz. 12.00 w Urzędzie Gminy Braniewo odbyło się spotkanie Wójta Gminy Braniewo z Zarządem OSP Gminy Braniewo.

Podczas spotkania zostały omówione sprawy dotyczące przejazdu motocyklistów z Obwodu Kalingradzkiego, w dniu 27.04.2019r oraz Gminne Obchody Dnia Strażaka, które odbędą się 18 maja.

Również podczas spotkania odbyło się odwołanie dotychczas pełniącego Prezesa Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straż Pożarnych RP Pana Tomasza Sielickiego oraz wybranie nowego. Jednogłośnie komisja poprzez głosowanie wybrała Wójta Gminy Braniewo, Pana Jakuba Bornusa na to stanowisko.

W imieniu Zarządu ZOG OSP RP serdecznie gratulujemy objęcia tak odpowiedzialnego stanowiska.