Przewodniczący Rady Gminy Braniewo, a zarazem sołtys Sołectwa Stępień, Pan Stanisław Żołędziewski miał zaszczyt reprezentować Województwo Warmińsko-Mazurskie, na uroczystym przekazaniu dla pary prezydenckiej 13-metrowej palmy wielkanocnej przez delegację sołtysów, reprezentujących 16 województw Rzeczypospolitej Polskiej.

Wykorzystując to, że nie codziennie ktoś z naszej gminy ma zaszczyt uczestniczyć w tak wyjątkowej uroczystości, Przewodniczący przekazał na ręce pary prezydenckiej wspaniałą pamiątkę w postaci obrazu namalowanego na plenerze w 2008r, przedstawiającego przepiękne walory okolic Lipowiny. Para prezydencka została bardzo miło zaskoczona i podziękowała za upominek. Mamy nadzieję, że pamiątka zawiśnie w wyjątkowym miejscu w Pałacu Prezydenckim i będzie przypominać tylko te pozytywne chwile związane z naszą gminą.

Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie, wspaniałą gościnę i niesamowitą atmosferę.