Informuje się, że dn. 21.06.2019 r. (piątek), Urząd Gminy w Braniewie będzie nieczynny.

Wyniki drugiego raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły występowanie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

- kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

Dzisiaj w Klubie Wojskowym 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej odbyło się spotkanie wielkanocne.

W uroczystej zbiórce udział wzięli przedstawiciele władz lokalnych, duchowieństwa służb mundurowych, strażacy, policjanci, żołnierze, pracownicy resortu obrony narodowej oraz zaproszeni goście.

Dowódca płk Dariusz Kosowski, Burmistrz Miasta Braniewa Tomasz Sielicki oraz Wójt Gminy Braniewo Jakub Bornus złożyli wszystkim zebranym świąteczne życzenia.

Przed rozpoczęciem spożywania posiłku, przedstawiciele duchowieństwa służb mundurowych poświęcili przygotowane potrawy oraz udzielili błogosławieństwa. Następnie zgromadzeni złożyli sobie nawzajem życzenia wielkanocne.

Spędzony czas umiliły wspólne rozmowy.