W miniony piątek w Centrum Kongresowo-Konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie, odbył się po raz trzeci Samorządowy Dzień Sołtysa na Warmii i Mazurach organizowany przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pana Gustawa Marka Brzezina.

W tym wyjątkowym wydarzeniu udział wzięło prawie półtora tysiąca osób, a wśród nich przedstawiciele naszych sołectw oraz Wójt Gminy Pan Jakub Bornus.

Frekwencja świadczy o wysokiej pozycji Sołtysa w życiu społecznym. To wyjątkowe wydarzenie odbywa się po to, by docenić Sołtysów za ich pracę na rzecz rozwoju sołectw oraz aktywizację lokalnej społeczności. Uroczystość jest także okazją do wymiany doświadczeń związanych z rozwojem obszarów wiejskich na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Podczas obchodów Marszałek wyróżnił ok. stu Sołtysów. Jest nam niezmiernie miło przekazać, że wśród wyróżnionych, znalazł się Sołtys Mikołajewa, Pan Jan Dawnorowicz, który odebrał z rąk Marszałka Pana Gustawa Marka Brzezina symboliczne podziękowania.

Sołtysi zostali docenienia za wieloletnie zaangażowanie w działania wpływające na poprawę wizerunku miejscowości, a tym samym wzrost jakości życia mieszkańców.

Spotkanie uświetnił występ Zespołu Akcent.

Dziękujemy naszym Sołtysom za reprezentację Gminy na tej wyjątkowej uroczystości.