Informuje się, że dn. 21.06.2019 r. (piątek), Urząd Gminy w Braniewie będzie nieczynny.

Wyniki drugiego raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły występowanie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

- kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

1. Wejdź na strone euslugi.gminabraniewo.pl
  2. Zarejestruj się lub zaloguj za pomocą profilu zaufanego.
  3. Wypełnij formularz rejestracyjny i kliknij „załóż konto”.
  4. System prezentuje komunikat: Poprawnie zarejestrowano użytkownika. W celu aktywacji postępuj zgodnie z instrukcjami w przesłanym e-mailu.
  5. Przyjdź do Gminy lub zadzwoń 55 644 03 27 żeby potwierdzić swoje dane i aktywować konto.
  6. Zaloguj się by korzystać z eUsług.

Instrukcje obsługi

ePłatności

- Umożliwia rozliczenie zaległości za pomocą płatności online.

- Kontrahent może sprawdzić podstawę naliczenia płatności, obsługę historii płatności, zrealizowanie płatności za pomocą internetowych przelewów bankowych lub kart kredytowych.

- System generuje przelewy bankowe i pocztowe oraz powiadamia o zbliżających się terminach płatności należności.

eBOI – Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta

- Informacja w sprawie podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego

- Deklaracja na podatek od nieruchomości

- Deklaracja na podatek rolny