OGŁOSZENIE

Urząd Gminy Braniewo powiadamia mieszkańców Nowej i Starej Pasłęki, że w związku z realizacją zadania „Remont istniejącego mostu stalowego nad rzeką Pasłęką w miejscowości Nowa Pasłęka” w dniu 16.09.2019r. nastąpi zamknięcie dla ruchu mostu nad rzeką Pasłęką łączącego obie części miejscowości. Planowane zakończenie prowadzenia robót do dnia 15.12.2019r. Dojazd do Starej Pasłęki od Braniewa będzie możliwy drogą powiatową nr 1379 (droga z płyt betonowych). Dojazd do Nowej Pasłęki pozostaje bez zmian, drogą powiatową nr 1377. Za wynikłe utrudnienia przepraszamy.

Mapa objazdu

Rok: 2019; okres: 08 (1.VI - 31.VII)

Wyniki 8 raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły wystąpienie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

Kategoria I –(BARDZO LEKKIEJ)  uprawy  kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę

Kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

To czas kiedy koniecznie musimy powiedzieć miłe słowo, złożyć serdeczne życzenia, podziękować i wręczyć symbolicznego kwiatka.

Wójt Gminy Jakub Bornus oraz Pani Kierownik GOPS Małgorzata Wojtas, odwiedzili naszych podopiecznych oraz pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy w Żelaznej Górze. Za każdym razem kiedy tu jesteśmy, to towarzyszy nam rodzinna, miła atmosfera. Podopieczni przygotowali nam wspaniały spektakl, który zrobił na nas olbrzymie wrażenie. Wysłuchaliśmy masę ciekawych planów i pomysłów, które na ten rok zostały zaplanowane. Przy okazji odwiedziliśmy nowe zakątki Naszego Domu, otóż została otwarta Pracownia Piękna i Urody oraz Pracownia Krawiecka - jest to kolejny krok do przodu. Cieszymy się, że Dom stale się rozwija i poszerza swoje granice i horyzonty. Pracownicy mają codziennie masę pracy, tutaj nie ma czasu na nudę - ale co nie cieszy jak zadowolenie i uśmiech naszych podopiecznych, w końcu jesteśmy właśnie dla nich. Jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego dla wszystkich. Do zobaczenia !