DSC 0641 wynik

Tegoroczne obchody rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę były szczególnie ważnym i podniosłym wydarzeniem. 100 lat wolności uczciliśmy w naszych szkołach oraz tradycyjnie już, przedstawiciele samorządu Gminy Braniewo wzięli udział w uroczystościach organizowanych w Braniewie.

Uczniowie i grono pedagogiczne szkół w Szylenach i w Lipowinie od dawna przygotowywały się do upamiętnienia i uroczystego świętowania tak ważnej rocznicy. Zarówno młodzież jak i najmłodsi aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach do akademii. Z wielką dumą, a zarazem z łezką w oku wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski.

Tradycyjnie już Wójt, Sekretarz oraz przedstawiciele Rady Gminy Braniewo uczestniczyli także w obchodach Święta Niepodległości w naszym mieście powiatowym. Mieszkańcy Braniewa oraz sąsiednich samorządów rozpoczęli świętowanie od wspólnej mszy świętej odprawionej w Bazylice pw. św. Katarzyny. Następnie według przyjętego zwyczaju w asyście kompanii honorowej, wszyscy udali się w kierunku Ronda gen. Władysława Andersa i Skweru Sybiraków. Tam przedstawiciele samorządów, służb mundurowych, instytucji, stowarzyszeń i organizacji złożyli kwiaty. Zakończeniem obchodów Święta Niepodległości była uroczysta akademia w Braniewskim Centrum Kultury.