Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

Rok: 2019; okres: 08 (1.VI - 31.VII)

Wyniki 8 raportu suszy rolniczej opublikowane przez IUNG-PIB w Puławach potwierdziły wystąpienie suszy rolniczej między innymi na terenie Gminy Braniewo na następujących kategoriach gleby:

Kategoria I –(BARDZO LEKKIEJ)  uprawy  kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę

Kategorii I (bardzo lekkich): zboża jare

 

Uprzejmie informujemy o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód w Urzędzie Gminy Braniewo. Druki wniosków można pobrać w Urzędzie Gminy Braniewo oraz w linku poniżej, ponieważ zgłoszenia mogą być przyjmowane tylko na drukach ustalonych przez Wojewodę.

Wzór wniosku rolnika do gminy

DSC 0641 wynik

Tegoroczne obchody rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę były szczególnie ważnym i podniosłym wydarzeniem. 100 lat wolności uczciliśmy w naszych szkołach oraz tradycyjnie już, przedstawiciele samorządu Gminy Braniewo wzięli udział w uroczystościach organizowanych w Braniewie.

Uczniowie i grono pedagogiczne szkół w Szylenach i w Lipowinie od dawna przygotowywały się do upamiętnienia i uroczystego świętowania tak ważnej rocznicy. Zarówno młodzież jak i najmłodsi aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach do akademii. Z wielką dumą, a zarazem z łezką w oku wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski.

Tradycyjnie już Wójt, Sekretarz oraz przedstawiciele Rady Gminy Braniewo uczestniczyli także w obchodach Święta Niepodległości w naszym mieście powiatowym. Mieszkańcy Braniewa oraz sąsiednich samorządów rozpoczęli świętowanie od wspólnej mszy świętej odprawionej w Bazylice pw. św. Katarzyny. Następnie według przyjętego zwyczaju w asyście kompanii honorowej, wszyscy udali się w kierunku Ronda gen. Władysława Andersa i Skweru Sybiraków. Tam przedstawiciele samorządów, służb mundurowych, instytucji, stowarzyszeń i organizacji złożyli kwiaty. Zakończeniem obchodów Święta Niepodległości była uroczysta akademia w Braniewskim Centrum Kultury.


JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

dnpb

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Chcę Internet

Cyfrowy Urząd

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

GKS Gmina Braniewo

Strona nieoficjalna

Biuletyn Informacji Publicznej

eu

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

krd

zagospodarowanie przestrzenneStudium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Braniewo

czad

Noclegi w Gminie Braniewo

promo 180

Sprawy obywatelskie

rewitalizacja

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa