Wsparcie w zakresie mobilności osobistej - sekretariat Urzędu Gminy Braniewo, nr tel. 0 55 644 03 00.

DSC 0641 wynik

Tegoroczne obchody rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę były szczególnie ważnym i podniosłym wydarzeniem. 100 lat wolności uczciliśmy w naszych szkołach oraz tradycyjnie już, przedstawiciele samorządu Gminy Braniewo wzięli udział w uroczystościach organizowanych w Braniewie.

Uczniowie i grono pedagogiczne szkół w Szylenach i w Lipowinie od dawna przygotowywały się do upamiętnienia i uroczystego świętowania tak ważnej rocznicy. Zarówno młodzież jak i najmłodsi aktywnie uczestniczyli w przygotowaniach do akademii. Z wielką dumą, a zarazem z łezką w oku wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski.

Tradycyjnie już Wójt, Sekretarz oraz przedstawiciele Rady Gminy Braniewo uczestniczyli także w obchodach Święta Niepodległości w naszym mieście powiatowym. Mieszkańcy Braniewa oraz sąsiednich samorządów rozpoczęli świętowanie od wspólnej mszy świętej odprawionej w Bazylice pw. św. Katarzyny. Następnie według przyjętego zwyczaju w asyście kompanii honorowej, wszyscy udali się w kierunku Ronda gen. Władysława Andersa i Skweru Sybiraków. Tam przedstawiciele samorządów, służb mundurowych, instytucji, stowarzyszeń i organizacji złożyli kwiaty. Zakończeniem obchodów Święta Niepodległości była uroczysta akademia w Braniewskim Centrum Kultury.


JB

Wójt Gminy Braniewo

Jakub Bornus

Modernizacja świetlicy wiejskiej w Grzechotkach z przeznaczeniem na punkt informacji o lokalnych zasobach

dnpb

 EFS

Gmina Braniewo realizuje projekt pod nazwą "Oddziały przedszkolne w Gmina Braniewo przyjazne najmłodszym" współfinansowanego przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Chcę Internet

Cyfrowy Urząd

Pętla Żuławska

Innowacyjna Gospodarka

GKS Gmina Braniewo

Strona nieoficjalna

Biuletyn Informacji Publicznej

eu

logo

eUsługi w Gminie Braniewo

krd

zagospodarowanie przestrzenneStudium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Braniewo

czad

Noclegi w Gminie Braniewo

promo 180

Sprawy obywatelskie

rewitalizacja

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa